Odchudzanie – dwie podstawowe rady

ćwiczenie z ciężarami

Pragniesz zgubić zbędne kilogramy? Poniższe dwie rady są dla Ciebie.

Zwiększ swój poziom aktywności fizycznej

To najważniejszy składnik redukcji wagi. Długie okresy siedzenia są główną przyczyną otyłości, dlatego ważne jest, aby wstawać i poruszać się przy każdej nadarzającej się okazji.

  • Spacery, ćwiczenia na siłowni, jogging i jazda na rowerze to dobry sposób na podniesienie tętna i spalenie kalorii.
  • Rób przerwy od siedzenia. Wstań co kilka minut na szybki spacer po biurze lub rozprostowanie nóg. Nie dopuść do tego byś siedział bez przerwy przez kilka godzin.
  • Zbudowanie porannej lub wieczornej rutyny ćwiczeń trwających od 30 do 45 minut pomoże utrzymać wagę w ryzach.
  • Ćwiczenia nie muszą być przepisywane przez lekarza lub trenera. Istnieje wiele form ćwiczeń, które można wykonywać w domu przy minimalnym sprzęcie i przy niewielkich zasobach.
  • Jeśli jesteś w dobrej kondycji fizycznej i są wolne od wszelkich dolegliwości fizycznych, możesz wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń przez 1-3 godziny dziennie przy minimalnym ryzyku.

Zoptymalizuj swoją dietę

Jeżeli widzisz na oko, że po prostu za dużo jesz – zredukuj ilość jedzenia. Prawdopodobnie spożywanie nadmiernej ilości jedzenia jest najczęstszą przyczyną otyłości. Jeżeli nie wiesz, gdzie jest problem a jednak masz przeczucie ze dieta też przyczynia się do twojej nadwagi – udaj się do profesjonalnego dietetyka. Możesz korzystać z tak zwanej diety pudełkowej. Jeżeli mieszkasz w Częstochowie to może Ciebie zainteresować catering dietetyczny Częstochowa.

Na koniec dwie istotne uwagi

Po pierwsze – jeżeli twoja nadwaga ma związek ze stanem chorobowym, decyzje w kwestii odchudzania muszą być konsultowane z lekarzem prowadzącym.

Po drugie – może zdarzyć się, że myślisz ze masz nadwagę a tak naprawdę twoja masa jest jak najbardziej w normie. Może to wynikać z kwestii psychicznych. Jeżeli osoby z otoczenia będą mówiły, że przesadzasz, warto przyjrzeć się temu właśnie pod kątem ryzyka występowania anoreksji.