Egzema skóry głowy

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka sporo osób w różnorakich postaciach, a jedną z najczęstszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, albowiem skóra głowy różni się od skóry w różnych częściach ciała. Skóra głowy jest nader bogata w natłuszczenie gruczołów łojowych, a także nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Istnieją inne objawy, na jakie należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba będąca na egzemę może również odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki albo pęcherze oraz prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jak łzawienie lub stwardniałe złogi.

Znaczące jest, ażeby poinformować swojego lekarza, gdy masz na owe objawy i na które części ciała, albowiem istnieje kilka rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe oraz wiele innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość częstym zjawiskiem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba rośnie i staje się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego wynikania owego szczepu że być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jak kurz domowy lub czynniki środowiskowe.

Teraz, jak wiemy, jakie są objawy, w który sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może polegać na stosowaniu miejscowych kremów albo maści, jakie są regularnie stosowane.

Lub, jeżeli obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze albo przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie albo miejscowo.

Istnieje nadzieja, że ​​leczenie może być skuteczne, natomiast osoba będąca na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Artykuł nie stanowi porady lekarskiej. Jeśli zaobserwujesz w swoim organizmie poważne objawy, zgłoś się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.